Нови Синглови

MAROON 5 ft. KENDRICK LAMAR - Don't Wanna Know

Ова не е првата соработка помеѓу Maroon 5 и Kendrick Lamar. Сигурно се сеќавате на заедничката песна од 2013 година, “YOLO”.
Сепак се чини дека се поуспешни во “Don’t Wanna Know”, сингл кој ќе се најде на новиот албум на бендот.

17.10.2016
Музички времеплов
  • 2001 - UK No1 Destiny’s Child “Survivor” 1 w.
  • 1976 - "Disco Lady" на Johnnie Taylor станува прв сингл воопшто што во САД се продава во над 2 милиони копии.
  • 1951 - роден е Ace Frehley (Paul Frehley) гитарист во Kiss.
  • 1989 - USA No1 Madonna “Like A Prayer” 3 w.
  • 1969 - John Lennon си го менува средното име од Winston во Ono.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје