Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1951 - роден е Paul Carrack, вокалист на Ace, Squeeze и Mike & the Mechanics.
  • 1951 - роден е Ace Frehley (Paul Frehley) гитарист во Kiss.
  • 1976 - "Disco Lady" на Johnnie Taylor станува прв сингл воопшто што во САД се продава во над 2 милиони копии.
  • 1998 - се распаѓаат Faith No More.
  • 1989 - USA No1 Madonna “Like A Prayer” 3 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје