Хит Парада 16.06.2018


1
Us
James Bay & Alicia Keys
1 | 3 Недели во листата
4
2
Sangria Wine
Pharrell Wiliams & Camila Cabello
1 | 4 Недели во листата
5
3
El baño
Enrique Iglesias feat Bad Bunny
| 5 Недели во листата
1
4
Best is yet to come
Mathieu Koss & Joan Alasta
1 | 3 Недели во листата
1
5
Shotgun
George Ezra
2 | 3 Недели во листата
3
6
Familiar
Liam Payne & J Balvin
2 | 8 Недели во листата
5
7
I Like It
Cardi B, Bad Bunny & J Balvin
3 | 2 Недели во листата
1
8
Girls Like You
Marоon 5 feat Cardi B
3 | 2 Недели во листата
5
9
Phara-Oh
Dole & Kom ft. Anduze vs Narcoticism Mashup
7 | 2 Недели во листата
2
10
You Deserve Better
James Arthur
| 1 Недела во листата
1
11
Move to Miami
Enrique Iglesias feat Pitbul
1 | 5 Недели во листата
3
12
I’ll Be There
Jess Glynne
6 | 6 Недели во листата
2
13
Solo
Clean Bandit feat Demi Lovato
5 | 4 Недели во листата
8
14
Who Loves The Sun
Nu & Jo Ke
1 | 2 Недели во листата
1
15
Rise
Jonas Blue feat. Jack and Jack
3 | 2 Недели во листата
2
16
Remind Me To Forget
Kygo feat Miguel
| 1 Недела во листата
0
17
Alone
Halsey feat. Big Sean & Stefflon Don
8 | 9 Недели во листата
1
18
Entertainer
ZAYN
5 | 3 Недели во листата
1
19
2002
Anne‐Marie
2 | 8 Недели во листата
1
20
Youngblood
5 Seconds of Summer
1 | 2 Недели во листата
1
21
Spread Love
Boston Bun feat Dvno
| 1 Недела во листата
0
22
Jackie Chan
Tiesto feat. Dzeko & Post Malone
| 1 Недела во листата
2
23
Youth
Shawn Mendes feat. Khalid
4 | 6 Недели во листата
2
24
Philly Forget Me Not
Daryl Hall & John Oates Feat. Train
4 | 3 Недели во листата
0
25
One Kiss
Calvin Harris & Dua Lipa
3 | 10 Недели во листата
5
26
Back To You
Selena Gomez
1 | 4 Недели во листата
2
27
Let Me
Zayn
13 | 9 Недели во листата
0
28
Pink Lemonade
James Bay
4 | 11 Недели во листата
0
29
X
Nicky Jam & J Balvin
6 | 4 Недели во листата
3
30
Insane
Mark Azekko ft. Misha Miller
4 | 6 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1980 - UK No.1 Don McLean 'Crying'
  • 1944 - Роден е Peter Asher од Peter and Gordon (1964 UK & US No.1 'World Without Love' - напишана од Lennon и McCartney). Во доцните 60-ти продуцент и шеф на Apple Records.
  • 1953 - Родена е Cyndi Lauper (1984 US No.1 'Time After Time', UK No.2 'Girls Just Want To Have Fun').
  • 1997 - Wu-Tang Clan се искачуваат на првото место на американската албумска листа со 'Wu- Tang Forever'.
  • 2003 - Evanescence доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Fallen.’
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје