Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1998 - UK No.1 Celine Dion 'My Heart Will Go On'
  • 1964 - Њујоршкиот бенд Echoes ангажира нов, дотогаш непознат свирач на пијано, Billy Joel.
  • 1933 - Родена е Nina Simone (1959 USА No.18 'I Love You, Porgy', 1968 UK No.2 'Ain't Got No I Got life').
  • 1981 - REO Speedwagon доаѓаат на првото место на американската албумска листа со 'Hi Infidelity'. Албумот ќе помине вкупно 15 недели на врвната позиција.
  • 1976 - UK No.1 Four Seasons 'December '63 (Oh What A Night)
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје