Нови Синглови

EMELI SANDÉ - Hurts

По пауза од 4 години Emeli Sandé го објави новиот сингл “Hurts”.
Со оваа песна таа го најавува новиот студиски албум Long Live the Angels кој ќе биде објавен на 11 ноември.
Наследникот на деби албумот Our Version of Events ќе содржи 15 песни.

04.10.2016
Музички времеплов
  • 1977 - Од рак умира Billy Powell, пејач со The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1966 - UK No.1 Rolling Stones 'Paint It Black'
  • 1962 - Роден е Colin Vearncombe, пејач и текстописец во Black (1987 UK No.8 'Wonderful Life').
  • 1964 - Роден е пејачот, гитарист и текстописец Lenny Kravitz.
  • 2002 - UK No.1 Eminem 'Without Me'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје