Емисии


Ослободи се

Шоу со Roger Sanchez, еден од најдобрите DJ во светот. Најнова музика и најнови ремикси.
Водител: Roger Sanchez
Термин: сабота од 23 до 01.00, недела од 14 до 16 часот
Музички времеплов
  • 1976 - Филмот на Led Zeppelin, 'The Song Remains The Same' има премиера во Њујорк. На премиерата се собрани 25.000 долари кои одат во добротворни цели.
  • 1979 - USА No.1 Herb Alpert 'Rise'
  • 2002 - UK No.1 Nelly 'Dilemma'
  • 1973 - USA No.1 Rolling Stones 'Angie'
  • 1984 - UK No.1 Wham! 'Freedom'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје