Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1992 - Kurt Cobain станува татко, откако неговата сопруга Courtney Love раѓа ќерка.
  • 1973 - USА No.1 Diana Ross 'Touch Me In The Morning'
  • 1984 - UK No.1 George Michael 'Careless Whisper'
  • 1945 - Родена е Nona Hendryx од Labelle (1975 USА No.1 & UK No.17 'Lady Marmalade').
  • 1951 - Роден е John Rees од Men At Work.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје