Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

djniki4100@hotmail.com
Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 1979 - Rod Stewart се жени со поранешната сопруга нa актерот George Hamilton, Alana Hamilton.
  • 1956 - Paramount Pictures потпишува договор со Elvis Presley за снимање три филма.
  • 1970 - Led Zepplin стануваат почесни граѓани на Мемфис.
  • 1944 - родена е Michelle Phillips од Mamas and Papas.
  • 1974 - се одржува California Jam рок фестивалот и пред 200.000 луѓе настапуваат Emerson, Lake and Palmer, Black Sabbath, Deep Purple, Black Oak Arkansas и Eagles. Настанот поминува без инциденти.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје