Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 1974 - се одржува California Jam рок фестивалот и пред 200.000 луѓе настапуваат Emerson, Lake and Palmer, Black Sabbath, Deep Purple, Black Oak Arkansas и Eagles. Настанот поминува без инциденти.
  • 1968 - Steve Miller во текст за Billboard пишува дека британската рок сцена e на ниско безживотно ниво.
  • 1970 - Led Zepplin стануваат почесни граѓани на Мемфис.
  • 1990 - тапанистот на Motley Crue, Tommy Lee преживува слаб потрес на мозокот поради паѓање од скеле.
  • 1944 - родена е Michelle Phillips од Mamas and Papas.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје