Плеј листа 20.01.2018


New Rules
Dua Lipa
29
Havana
Camila Cabello feat. Young Thug
20
Wish I Knew You
The Revivalists
9
Dum Dum
Kideko x Tinie Tempah x Becky G
17
What About Us
Pink
17
Lonely Together
Avicii feat. Rita Ora
14
Mind If I Stay
Kadebostany
3
Feel It Still
Portugal. The Man
11
Look What You Made Me Do
Taylor Swift
4
Too Good At Goodbyes
Sam Smith
1
Dusk Till Dawn
Zayn Malik feat. Sia
10
My Man
Parov Stelar
6
Музички времеплов
  • 1942 - Роден е Billy Powell, вокалист во O'Jays (1973 USА No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1967 - ТВ шоуто на Monkees за првпат се прикажува во В.Британија.
  • 2001 - Одржан е спомен на Kirsty MacColl која загинува на брегот на Мексико во бродска несреќа. Bono и Billy Bragg се меѓу пријателите присутни на споменот во лондонска црква.
  • 1965 - Родена е Heather Small од M People. 'Moving On Up'
  • 1971 - Роден е Gary Barlow, вокалист, пијанист и текстописец во Take That и соло изведувач. Love Won't Wait
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје