Плеј листа 20.08.2018


New Rules
Dua Lipa
46
Havana
Camila Cabello feat. Young Thug
31
Wish I Knew You
The Revivalists
14
Dum Dum
Kideko x Tinie Tempah x Becky G
21
What About Us
Pink
20
Lonely Together
Avicii feat. Rita Ora
23
Mind If I Stay
Kadebostany
7
Feel It Still
Portugal. The Man
16
Look What You Made Me Do
Taylor Swift
6
Too Good At Goodbyes
Sam Smith
6
Dusk Till Dawn
Zayn Malik feat. Sia
19
My Man
Parov Stelar
11
Музички времеплов
  • 2000 - UЅА No.1 Janet Jackson 'Doesn't Really Matter'
  • 1997 - BBC TV го прикажува документарецот 'Oasis; Right Here Right Now', во кој членовите зборуваат за претходната година исполнета со многу лоши моменти, а изведуваат и три нови песни.
  • 1924 - Роден е американскиот кантри пејач Jim Reeves, прв кантри пејач што успева да се пробие и на поп пазарот.
  • 1983 - Компилацијата '18 Greatest Hits' на Michael Jackson & The Jackson Five започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа.
  • 1988 - UЅА No.1 Steve Winwood 'Roll With It'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје