Мак Топ 5 10.06.2018


1
Дај некој благослов
FIN Project & Vasko Atanasoski ft. Tena Rak
1 | 3 Недели во листата
156
2
Остави ме да бидам
My Tear
1 | 4 Недели во листата
326
3
Дијамант
ДНК
2 | 2 Недели во листата
47
4
Главен град на тагата
Владо Јаневски
1 | 4 Недели во листата
13
5
Што бараш ти во моја песна
Нокаут и Игор Џамбазов
| 1 Недела во листата
21
Музички времеплов
  • 2000 - Craig David започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Born To Do It'.
  • 1924 - Роден е американскиот кантри пејач Jim Reeves, прв кантри пејач што успева да се пробие и на поп пазарот.
  • 1952 - Роден е Doug Fieger од The Knack (1979 USА No.1 & UK No.6 'My Sharona').
  • 2000 - UЅА No.1 Janet Jackson 'Doesn't Really Matter'
  • 1983 - Компилацијата '18 Greatest Hits' на Michael Jackson & The Jackson Five започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје