Најбарани 20.08.2018


1
Остави ме да бидам
My Tear
326
2
Дај некој благослов
FIN Project & Vasko Atanasoski ft. Tena Rak
156
3
Дијамант
ДНК
47
4
Што бараш ти во моја песна
Нокаут и Игор Џамбазов
21
5
Only You
Cheat Codes & Little Mix
15
6
Главен град на тагата
Владо Јаневски
13
7
Rise
Jonas Blue feat. Jack and Jack
9
8
Ring Ring
Jax Jones feat Mabel & Rich The Kid
9
9
Jackie Chan
Tiesto feat. Dzeko & Post Malone
8
10
Body
Loud Luxury feat. Brando
8
11
In My Feelings
Drake
6
12
God Is A Woman
Ariana Grande
6
13
Don't Leave Me Alone
David Guetta feat. Anne‐Marie
5
14
Eastside
Benny Blanco, Halsey & Khalid
5
15
Connection
One Republic
5
16
Natural
Imagine Dragons
5
17
Let Me Live
Major Lazer & Rudimental feat. Anne-Marie & Mr Eazi
5
18
Sour Diesel
ZAYN
4
19
Girls Like You
Marоon 5 feat Cardi B
4
20
I Like It
Cardi B, Bad Bunny & J Balvin
4
Музички времеплов
  • 1924 - Роден е американскиот кантри пејач Jim Reeves, прв кантри пејач што успева да се пробие и на поп пазарот.
  • 1983 - Компилацијата '18 Greatest Hits' на Michael Jackson & The Jackson Five започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа.
  • 1948 - Роден е Robert Plant од Led Zeppelin и соло ѕвезда.
  • 1997 - BBC TV го прикажува документарецот 'Oasis; Right Here Right Now', во кој членовите зборуваат за претходната година исполнета со многу лоши моменти, а изведуваат и три нови песни.
  • 2000 - UЅА No.1 Janet Jackson 'Doesn't Really Matter'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје