Најбарани 20.01.2018


1
Самоглад
Pluto’s Doubts
78
2
Пекол
Теа
43
3
Ти си мојот сон
Replay
34
4
Дојди со мене
Дина
16
5
Есен во мене
Панчо
16
6
For You
Liam Payne & Rita Ora
12
7
Anywhere
Rita Ora
10
8
Never Be The Same
Camila Cabello
10
9
Him & I
G-Easy & Halsey
8
10
Tip Toe
Jason DeRulo feat. French Montana
7
11
Breath
Jax Jones feat Ina Wroldsen
6
12
River
Eminem feat Ed Sheeran
6
13
Bad At Love
Halsey
6
14
Beautiful Trauma
Pink
5
15
Dimelo
Rak-Su feat. Wyclef Jean & Naughty Boy
5
16
Echame La Culpa
Luis Fonsi and Demi Lovato
4
17
Filthy
Justin Timberlake
4
18
Whatever It Takes
Imagine Dragons
4
19
Rooftop
Nico Santos
4
20
Santa's Coming For Us
Sia
2
Музички времеплов
  • 1967 - ТВ шоуто на Monkees за првпат се прикажува во В.Британија.
  • 1971 - Роден е Gary Barlow, вокалист, пијанист и текстописец во Take That и соло изведувач. Love Won't Wait
  • 1942 - Роден е Billy Powell, вокалист во O'Jays (1973 USА No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 2001 - Одржан е спомен на Kirsty MacColl која загинува на брегот на Мексико во бродска несреќа. Bono и Billy Bragg се меѓу пријателите присутни на споменот во лондонска црква.
  • 1986 - Stevie Wonder и Bob Dylan учествуваат на концерт како прослава на првиот ден посветен на Martin Luther King во САД.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје