Хит Парада 08.12.2018


1
Baby
Clean Bandit feat. Marina & The Diamonds & Luis Fonsi
1 | 4 Недели во листата
1
2
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
3 | 4 Недели во листата
1
3
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
| 1 Недела во листата
0
4
Sweet But Psycho
Ava Max
7 | Недели во листата
0
5
Sunflower
Post Malone & Swae Lee
4 | Недели во листата
1
6
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
3 | Недели во листата
2
7
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
3 | Недели во листата
1
8
No Candle No Light
ZAYN feat. Nicki Minaj
2 | Недели во листата
0
9
E-Lo
Los Unidades (Coldplay) & Pharrell Williams feat. Jozzy
| Недела во листата
0
10
Nothing Breaks Like A Heart
Mark Ronson feat Miley Cyrus
| Недела во листата
0
11
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
8 | Недели во листата
1
12
Not a love song
Bulow
5 | Недели во листата
0
13
Worship
Max
5 | Недели во листата
0
14
Wonders
Klingande
2 | Недели во листата
0
15
Hold My Girl
George Ezra
1 | Недели во листата
0
16
Happy Now
Kygo ft Sandro Cavazza
| Недела во листата
0
17
Thank U Next
Ariana Grande
3 | Недели во листата
0
18
Valentine
5 Seconds of Summer
5 | Недели во листата
1
19
Walk Alone
Rudimental feat Tom Walker
4 | Недели во листата
0
20
Zero
Imagine Dragons
6 | Недели во листата
0
21
Perfect To Me
Anne-Marie
1 | Недели во листата
1
22
Lost Frequencies
Like I Love You
5 | Недели во листата
0
23
Sun in your eyes
M0 Diplo
4 | Недели во листата
1
24
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
6 | Недели во листата
0
25
Paradise
Kaz James & Nick Morgan
9 | Недели во листата
0
26
There’s No Way
Lauv & Julia Michaels
2 | Недели во листата
0
27
Rewrite The Stars
James Arthur & Anne-Marie
4 | Недели во листата
0
28
Without Me
Halsey
3 | Недели во листата
2
29
Waste It On Me
Steve Aoki feat. BTS
3 | Недели во листата
2
30
Woman Like Me
Little Mix feat Nicki Minaj
3 | Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1915 - Роден е американскиот пејач и актер Frank Albert Sinatra. Тој е првиот пејач што се соочува со т.н. 'поп хистерија'. Strangers In The Night
  • 1970 - Doors настапуваат во Њу Орлеанс и тоа ќе им остане последен концерт во живо со Jim Morrison.
  • 2003 - Принцот Чарлс му доделува на Mick Jagger титула Сер.
  • 1966 - Родена е ирската пејачка и текстописец Sinead O'Connor. 'Nothing Compares To U'
  • 1938 - Родена е пејачката Connie Francis.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје