Емисии


Tiesto Club Life

Show with DJ Tiesto
Водител: DJ Tiesto
Термин: петок од 23 до 01
Музички времеплов
  • 2003 - Evanescence доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Fallen.’
  • 1953 - Родена е Cyndi Lauper (1984 US No.1 'Time After Time', UK No.2 'Girls Just Want To Have Fun').
  • 1961 - Роден е Jimmy Somerville, дел од Bronski Beat и Communards и познат како соло изведувач.
  • 1957 - Роден е Gary Beers, басист во INXS (1988 UK No.2 & USА No.1 'Need You Tonight')
  • 1985 - USА No.1 Bryan Adams 'Heaven'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје