Најбарани 15.11.2018


1
The Pale Blue Dot (Original Mix)
AgainstU
154
2
Waste It On Me
Steve Aoki feat. BTS
86
3
Заборавам
DS Collective ft. Eleni
49
4
Ко да нема утре ден
Магдалена Цветкоска Ена
36
5
Еуфорија
Александра Јанева + Наташа Малинкова
22
6
Ти си моја победа
Симона Поповска
14
7
Намини ноќва
Панче Касапски
5
8
Paradise
Kaz James & Nick Morgan
4
9
Indenait (Original Mix)
Edu Imbernon
2
10
Taki Taki
DJ Snake, Ozuna, Selena Gomez & Cardi B
2
11
Thunderclouds
LSD feat. Sia, Diplo & Labrinth
1
12
Moves
Olly Murs and Snoop Dogg
1
13
Faster Down Than Me (Nicone Remix)
BONDI
1
14
Secret feat. Peter Broderick Original Mix
Gorje Hewek Izhevski
1
15
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
1
16
Not a love song
Bulow
0
17
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
0
18
Without Me
Halsey
0
19
There’s No Way
Lauv & Julia Michaels
0
20
Across The Room (Durante Extended Remix)
ODESZA feat. Leon Bridges
0
Музички времеплов
  • 1933 - Роден е Clyde McPhatter од Drifters. 'Save The Last Dance For Me'
  • 1969 - Janis Joplin е уапсена во Флорида зашто навредила полицаец и не сакала да и каже на публиката да седне на своите седишта.
  • 1990 - Продуцентот на Milli Vanilli, Frank Farian, одржува прес конференција за да ги потврди гласините дека двајцата членови на групата, Rob и Fab, не пејат на своите песни.
  • 1932 - Родена е Petula Clark. 'Downtown' - прв американски бр.1 од британски женски соло изведувач.
  • 1980 - UЅА No.1 Kenny Rogers 'Lady'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје