Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

djniki4100@hotmail.com
Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 1951 - роден е Ace Frehley (Paul Frehley) гитарист во Kiss.
  • 2001 - UK No1 Destiny’s Child “Survivor” 1 w.
  • 1950 - роден е Peter Frampton. Албумот “Frampton Comes Alive!” снимен во живо во 1976 е еден од најпродаваните такви воопшто.
  • 1951 - роден е Paul Carrack, вокалист на Ace, Squeeze и Mike & the Mechanics.
  • 1969 - John Lennon си го менува средното име од Winston во Ono.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје