Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 1951 - роден е Ace Frehley (Paul Frehley) гитарист во Kiss.
  • 1969 - John Lennon си го менува средното име од Winston во Ono.
  • 1951 - роден е Paul Carrack, вокалист на Ace, Squeeze и Mike & the Mechanics.
  • 1978 - John Belushi и Dan Aykroyd го имаат првиот настап како Blues Brothers во шоуто "Saturday Night Live".
  • 1998 - се распаѓаат Faith No More.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје