Музички времеплов
  • 1966 - Членот на Beach Boyѕ, Brian Wilson, ја снима 'Good Vibrations'.
  • 1952 - Родена е Randy Crawford (1980 UK No.2 'One Day I'll Fly Away') и членка на Crusaders (1979 UK No.5 & US No.36 'Street Life.)'
  • 1989 - Debbie Gibson започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Electric Youth'.
  • 1984 - Simple Minds го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Sparkle In The Rain'.
  • 1965 - UK No.1 The Kinks 'Tired Of Waiting For You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје