The Revivalists - Wish I Knew You


Музички времеплов
  • 1977 - Од рак умира Billy Powell, пејач со The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1945 - Роден е Gary Peterson од Guess Who (1970 US No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 2002 - Ronan Keating го добива вториот бр. 1 албум ‘Destination’.
  • 2002 - UK No.1 Eminem 'Without Me'
  • 1964 - Роден е пејачот, гитарист и текстописец Lenny Kravitz.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје