Pink - What About Us


Музички времеплов
  • 2001 UK No.1 Limp Bizkit 'Rollin'
  • 1989 USА No.1 Phil Collins 'Two Hearts'
  • 1950 Роден е Billy Ocean (1988 USА No.1 & UK No.3 'Get Out Of My Dreams Get Into My Car').
  • 2002 Родена е пејачката и актерка Peggy Lee (1958 USА No. 8 & UK No.5 'Fever'). Соработувала и со Benny Goodman, Randy Newman и со Quincy Jones.
  • 1989 По 6 недели од неговата смрт, Roy Orbison започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа соколекцијата 'The Legendary Roy Orbison'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје