Portugal. The Man - Feel It Still


Музички времеплов
  • 1966 - UK No.1 Rolling Stones 'Paint It Black'
  • 1959 - Роден е Wayne Hussey, гитарист во Dead Or Alive (1985 UK No.1 'You Spin me round, Like A record'), Sisters Of Mercy и The Mission (1988 UK No.12 'Tower Of Strength').
  • 1990 - За првпат во историјата, првите 5 позиции на американската сингл листа се заземени исклучиво од жени Janet Jackson е петта, Wilson Phillips - 4-ти, треата е Sinead O'Connor, Heart се втори и Madonna е прва со 'Vogue'.
  • 1996 - George Michael доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Older'.
  • 2002 - UK No.1 Eminem 'Without Me'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје