Zayn Malik feat. Sia - Dusk Till Dawn


Музички времеплов
  • 1984 - UK No.1 Wham! 'Freedom'
  • 1976 - Филмот на Led Zeppelin, 'The Song Remains The Same' има премиера во Њујорк. На премиерата се собрани 25.000 долари кои одат во добротворни цели.
  • 1953 - Роден е Tom Petty, гитарист и вокалист во Tom Petty and the Heartbreakers (1989 UK No.28 'I Won't Back Down').
  • 1979 - USА No.1 Herb Alpert 'Rise'
  • 1960 - UK No.1 Roy Orbison 'Only The Lonely'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје