Avicii feat. Rita Ora - Lonely Together


Музички времеплов
  • 1984 - USА No.1 Deniece Williams 'Let's Hear It For The Boy'
  • 1994 - Michael Jackson се жени со Lisa Marie Presley, ќерката на Elvis Presley. Ќе се разведат следната година.
  • 1959 - Роден е Wayne Hussey, гитарист во Dead Or Alive (1985 UK No.1 'You Spin me round, Like A record'), Sisters Of Mercy и The Mission (1988 UK No.12 'Tower Of Strength').
  • 1990 - За првпат во историјата, првите 5 позиции на американската сингл листа се заземени исклучиво од жени Janet Jackson е петта, Wilson Phillips - 4-ти, треата е Sinead O'Connor, Heart се втори и Madonna е прва со 'Vogue'.
  • 1945 - Роден е Gary Peterson од Guess Who (1970 US No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје