Sam Smith - Too Good At Goodbyes


Музички времеплов
  • 1966 - Членот на Beach Boyѕ, Brian Wilson, ја снима 'Good Vibrations'.
  • 1965 - UK No.1 The Kinks 'Tired Of Waiting For You'
  • 1987 - USА No.1 Bon Jovi 'Livin' On A Prayer'
  • 1962 - На викенд паузата од тренинзите со маринците, Everly Brothers настапуваат во шуто на Ed Sullivan, облечени во униформи со кратко потсрижени фризури, и го пеат новиот сингл 'Crying In The Rain'.
  • 1952 - Родена е Randy Crawford (1980 UK No.2 'One Day I'll Fly Away') и членка на Crusaders (1979 UK No.5 & US No.36 'Street Life.)'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје