Kideko x Tinie Tempah x Becky G - Dum Dum


Музички времеплов
  • 1972 - Радиото KDAY од Лос Анџелес цел ден пушта две нови песни од Rolling Stones, откако добило украдени траки од домот на продуцентот на групата.
  • 1989 - Debbie Gibson започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Electric Youth'.
  • 1987 - USА No.1 Bon Jovi 'Livin' On A Prayer'
  • 1965 - UK No.1 The Kinks 'Tired Of Waiting For You'
  • 2001 - USА No.1 Joe feat Mystikal 'Stutter'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје