Плеј листа 17.09.2019


Wonders
Klingande
61
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
45
Lost Frequencies
Like I Love You
9
Thank U Next
Ariana Grande
6
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
10
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
14
Without Me
Halsey
12
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
5
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
3
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
54
Valentine
5 Seconds of Summer
3
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
19
Музички времеплов
  • 1973 - Родена е Anastacia. 'I'm Outta Love'
  • 1996 - Во Јужен Лондон пронајдена е бомба адресирана до Bjork.
  • 1991 - Над 4 милиони копии се пуштени во продажба од двата албуми на Guns N' Roses, 'Use Your Illusion I' и 'Use Your Illusion II'. Don't Cry
  • 2000 - Paula Yates пронајдена е мртва поради предозираност со дрога.Била дел од The Tube, а попозната како сопруга на Bob Geldof, а подоцна и како девојка на пејачот на INXS, Michael Hutchence.
  • 1999 - На 71 година умира пејачот Frankie Vaughan. Во текот на 50-те години имал 20 британски топ 30 хитови, а ја добил и титула сер.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје