Топ 10 @ 10 12.08.2019


1
Misirlou (Original Mix)
Valeron
| 1 Недела во листата
12
2
Joys (Extended Mix)
Roberto Surace
2 | 3 Недели во листата
2
3
Mystika (Original Mix)
DSF
2 | 3 Недели во листата
7
4
Foolish (Martin Waslewski Remix)
Black Circle
| 1 Недела во листата
1
5
Shamma (Original mix)
Ian Ludwig
3 | 3 Недели во листата
6
6
Days Go By (CamelPhat Extended Remix)
Dirty Vegas
3 | 2 Недели во листата
1
7
Elephante
Sarkis Mikael & Epstein
1 | 4 Недели во листата
8
8
Emotion (Original Mix)
Purple Disco Machine
1 | 2 Недели во листата
4
9
The Biggest Heart (Original Mix)
Roy Rosenfeld
1 | 4 Недели во листата
7
10
Return To Oz (ARTBAT Remix)
Monolink
1 | 7 Недели во листата
12
Музички времеплов
  • 1999 - На 71 година умира пејачот Frankie Vaughan. Во текот на 50-те години имал 20 британски топ 30 хитови, а ја добил и титула сер.
  • 1996 - Во Јужен Лондон пронајдена е бомба адресирана до Bjork.
  • 1991 - Над 4 милиони копии се пуштени во продажба од двата албуми на Guns N' Roses, 'Use Your Illusion I' и 'Use Your Illusion II'. Don't Cry
  • 2000 - Paula Yates пронајдена е мртва поради предозираност со дрога.Била дел од The Tube, а попозната како сопруга на Bob Geldof, а подоцна и како девојка на пејачот на INXS, Michael Hutchence.
  • 1994 - Boyz II Men започнуваат двонеделен престој на првото место на американската албумска листа со 'II'. I'll Make Love To You
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје