Мак Топ 5 25.08.2019


1
Маска од насмевка
Александар Тарабунов
2 | 3 Недели во листата
50
2
Тие очи
The Chicks
1 | 3 Недели во листата
4
3
Скопје
Биба Додева
1 | 3 Недели во листата
3
4
Ти не си ти
RGB
1 | 2 Недели во листата
5
5
Знам дека постоиш
Стефан Манасиевич
| 1 Недела во листата
22
Музички времеплов
  • 1999 - На 71 година умира пејачот Frankie Vaughan. Во текот на 50-те години имал 20 британски топ 30 хитови, а ја добил и титула сер.
  • 1994 - Boyz II Men започнуваат двонеделен престој на првото место на американската албумска листа со 'II'. I'll Make Love To You
  • 1991 - Над 4 милиони копии се пуштени во продажба од двата албуми на Guns N' Roses, 'Use Your Illusion I' и 'Use Your Illusion II'. Don't Cry
  • 1973 - Родена е Anastacia. 'I'm Outta Love'
  • 2000 - Paula Yates пронајдена е мртва поради предозираност со дрога.Била дел од The Tube, а попозната како сопруга на Bob Geldof, а подоцна и како девојка на пејачот на INXS, Michael Hutchence.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје