Хит Парада 14.09.2019


1
How Do You Sleep
Sam Smith
9 | 2 Недели во листата
0
2
Take Me Back To London
Ed Sheeran feat. Stormzy
| 4 Недели во листата
1
3
3 Nights
Dominic Fike
2 | 8 Недели во листата
1
4
Lover
Taylor Swift
5 | 3 Недели во листата
0
5
Now You're Gone
Tom Walker (feat. Zara Larsson)
2 | 9 Недели во листата
0
6
Gentle
Yon Idy
5 | 3 Недели во листата
0
7
The Git Up
Blanco Brown
6 | 4 Недели во листата
1
8
Harder
Jax Jones (feat. Bebe Rexha)
4 | 6 Недели во листата
0
9
Friday Night
Burak Yeter
4 | 5 Недели во листата
0
10
Younger
Jonas Blue feat HRVY
| 1 Недела во листата
0
11
Love Myself On The Weekend
Coyote
5 | 5 Недели во листата
0
12
Lonely
Lauv (feat. Anne-Marie)
| 1 Недела во листата
0
13
Only Human
Jonas Brothers
6 | 7 Недели во листата
1
14
Do You Miss Me Much
Craig David
5 | 2 Недели во листата
0
15
Breaking Down The Door
Santana feat. Buika
7 | 4 Недели во листата
0
16
Mad Love
Mabel
4 | 10 Недели во листата
0
17
Shameless
Camila Cabello
| 1 Недела во листата
1
18
Senorita
Shawn Mendes and Camila Cabello
2 | Недели во листата
0
19
Torn
Ava Max
1 | Недели во листата
1
20
Something About You
Elderbrook feat. Rudimental
| Недела во листата
0
21
Outnumbered
Dermot Kennedy
4 | Недели во листата
0
22
Hate Me
Ellie Goulding feat. Juice WRLD
7 | Недели во листата
0
23
Barefoot In The Park
James Blake feat Rosalia
9 | Недели во листата
0
24
Shine
Emeli Sandé
4 | Недели во листата
0
25
Bad Behaviour
Mabel
4 | Недели во листата
0
26
Be Honest
Jorja Smith feat. Burna Boy
9 | Недели во листата
0
27
Mothers Daughter
Miley Cyrus
5 | Недели во листата
0
28
All The Time
Zara Larsson
5 | Недели во листата
0
29
Strike A Pose
Young T and Bugsey ft. Aitch
| Недела во листата
0
30
Schhh
Mahmut Orhan feat Irina Rimes
4 | Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1991 - Над 4 милиони копии се пуштени во продажба од двата албуми на Guns N' Roses, 'Use Your Illusion I' и 'Use Your Illusion II'. Don't Cry
  • 2000 - Paula Yates пронајдена е мртва поради предозираност со дрога.Била дел од The Tube, а попозната како сопруга на Bob Geldof, а подоцна и како девојка на пејачот на INXS, Michael Hutchence.
  • 1999 - На 71 година умира пејачот Frankie Vaughan. Во текот на 50-те години имал 20 британски топ 30 хитови, а ја добил и титула сер.
  • 1994 - Boyz II Men започнуваат двонеделен престој на првото место на американската албумска листа со 'II'. I'll Make Love To You
  • 1996 - Во Јужен Лондон пронајдена е бомба адресирана до Bjork.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје