Најбарани 17.09.2019


1
Маска од насмевка
Александар Тарабунов
50
2
Знам дека постоиш
Стефан Манасиевич
22
3
Return To Oz (ARTBAT Remix)
Monolink
12
4
Misirlou (Original Mix)
Valeron
12
5
Elephante
Sarkis Mikael & Epstein
8
6
Mystika (Original Mix)
DSF
7
7
The Biggest Heart (Original Mix)
Roy Rosenfeld
7
8
Shamma (Original mix)
Ian Ludwig
6
9
Ти не си ти
RGB
5
10
Emotion (Original Mix)
Purple Disco Machine
4
11
Тие очи
The Chicks
4
12
Скопје
Биба Додева
3
13
Joys (Extended Mix)
Roberto Surace
2
14
Foolish (Martin Waslewski Remix)
Black Circle
1
15
Days Go By (CamelPhat Extended Remix)
Dirty Vegas
1
16
Take Me Back To London
Ed Sheeran feat. Stormzy
1
17
3 Nights
Dominic Fike
1
18
The Git Up
Blanco Brown
1
19
Only Human
Jonas Brothers
1
20
Torn
Ava Max
1
Музички времеплов
  • 1973 - Родена е Anastacia. 'I'm Outta Love'
  • 1994 - Boyz II Men започнуваат двонеделен престој на првото место на американската албумска листа со 'II'. I'll Make Love To You
  • 1991 - Над 4 милиони копии се пуштени во продажба од двата албуми на Guns N' Roses, 'Use Your Illusion I' и 'Use Your Illusion II'. Don't Cry
  • 2000 - Paula Yates пронајдена е мртва поради предозираност со дрога.Била дел од The Tube, а попозната како сопруга на Bob Geldof, а подоцна и како девојка на пејачот на INXS, Michael Hutchence.
  • 1999 - На 71 година умира пејачот Frankie Vaughan. Во текот на 50-те години имал 20 британски топ 30 хитови, а ја добил и титула сер.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје