Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1970 - Led Zepplin стануваат почесни граѓани на Мемфис.
  • 1990 - тапанистот на Motley Crue, Tommy Lee преживува слаб потрес на мозокот поради паѓање од скеле.
  • 2000 - во Њујорк се одржува концерт во чест на Joni Mitchell.
  • 1979 - Rod Stewart се жени со поранешната сопруга нa актерот George Hamilton, Alana Hamilton.
  • 1974 - се одржува California Jam рок фестивалот и пред 200.000 луѓе настапуваат Emerson, Lake and Palmer, Black Sabbath, Deep Purple, Black Oak Arkansas и Eagles. Настанот поминува без инциденти.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје