Емисии


Утринско возење

Емисија наменета е за сите ранобудници, со кои заедно го пиеме утринското кафе и се расонуваме со најубавите хитови на Антена5. Ве информираме како да се облечете пред да излезете од дома, зависно од временските услови и секако на кои патни правци да внимавате доколку патувате некаде. Информации за настаните од културата, спортот, репертоари на кина, театри, концерти итн.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 06.50 до 08.00 часот
Музички времеплов
  • 1967 - Во Калифорнија се одржува фестивалот 'Summer of Love' од кој приходите одат во добротворни цели. Сите што свират, од The Who до Jimi Hendrix и Janis Joplin, се согласуваат да настапат бесплатно.
  • 2002 - UK No.1 Elvis Presley 'A Little Less Conversation'
  • 1994 - Со концертот во Франција, Oasis го имаат првиот настап надвор од В.Британија.
  • 1977 - UK No.1 Kenny Rogers 'Lucille'
  • 1990 - USА No.1 Roxette 'It Must Have Been Love'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје