Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1946 - роден е Bill Kreutzmann, тапанист на Grateful Dead.
  • 1975 - гитаристот Richie Blackmore ги напушта Deep Purple.
  • 1981 - Bruce Springsteen и E Street Band ја започнуваат првата европска турнеја.
  • 1937 - роден е Charly Thomas, тенор и шеф на Drifters.
  • 1915 - родена е блуз пеачката Billie Holiday.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје