Емисии


Музичко утро

Емисија во која ги слушате најголемите хитови но и промоција на нови песни, наградни игри, спортски вести...Преку разговор Ана ви ги открива најновите музички и филмски вести но и најголемите трачеви за ѕвездите во светот и кај нас, кратки прегледи на актуелни топ листи...
Водител: Ана
Термин: од понеделник до петок од 09 до 10 часот
Музички времеплов
  • 1946 - роден е Bill Kreutzmann, тапанист на Grateful Dead.
  • 1998 - George Michael е уапсен во јавен тоалет во Beverly Hills поради блудно однесување. По неколку дена јавно на CNN ќе признае дека е хомосексуалец. Инспириран од овој настан Michael ја создава Outside.
  • 1997 - Liam Gallagher од Oasis се жени со актерката Patsy Kensit.
  • 1915 - родена е блуз пеачката Billie Holiday.
  • 1975 - гитаристот Richie Blackmore ги напушта Deep Purple.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје