Емисии


Антена Викенд

Најголемите викенд хитови, подсетување на важни и интересни настани од изминатата недела, секој викенд е посветен на некоја група или пејач. Информации од културата, шоубиз и интеракција со слушатели преку СМС пораки.
Водител: Тони
Термин: сабота од 16 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1937 - роден е Charly Thomas, тенор и шеф на Drifters.
  • 1998 - George Michael е уапсен во јавен тоалет во Beverly Hills поради блудно однесување. По неколку дена јавно на CNN ќе признае дека е хомосексуалец. Инспириран од овој настан Michael ја создава Outside.
  • 1949 - роден е John Oates од Hall and Oates.
  • 1946 - роден е Bill Kreutzmann, тапанист на Grateful Dead.
  • 1997 - Liam Gallagher од Oasis се жени со актерката Patsy Kensit.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје