Емисии


УК ретро

Сакате да дознаете за историјата на Британската топ листа ? Тогаш ова е вистинската емисија за вас. Многу информации за случувањата на оваа топ листа години наназад.
Водител: Борис
Термин: недела од 19 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1981 - Bruce Springsteen и E Street Band ја започнуваат првата европска турнеја.
  • 1975 - гитаристот Richie Blackmore ги напушта Deep Purple.
  • 1997 - Liam Gallagher од Oasis се жени со актерката Patsy Kensit.
  • 1998 - George Michael е уапсен во јавен тоалет во Beverly Hills поради блудно однесување. По неколку дена јавно на CNN ќе признае дека е хомосексуалец. Инспириран од овој настан Michael ја создава Outside.
  • 1949 - роден е John Oates од Hall and Oates.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје