Емисии


Неделна викенд програма

Викенд релаксација и будење со најголемите хитови на радио, пропратено со информации за временската прогноза, вести од културата, актуелни настани, најнови музички информации, интеракција со слушатели.
Водител: Мартин
Термин: недела од 10 до 13 часот
Музички времеплов
  • 1949 - роден е John Oates од Hall and Oates.
  • 1937 - роден е Charly Thomas, тенор и шеф на Drifters.
  • 1946 - роден е Bill Kreutzmann, тапанист на Grateful Dead.
  • 1975 - гитаристот Richie Blackmore ги напушта Deep Purple.
  • 1915 - родена е блуз пеачката Billie Holiday.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје