Емисии


Protocol with Nicky Romero

Термин: понеделник од 23 до 24 часот
Музички времеплов
  • 1998 - George Michael е уапсен во јавен тоалет во Beverly Hills поради блудно однесување. По неколку дена јавно на CNN ќе признае дека е хомосексуалец. Инспириран од овој настан Michael ја создава Outside.
  • 1975 - гитаристот Richie Blackmore ги напушта Deep Purple.
  • 1949 - роден е John Oates од Hall and Oates.
  • 1937 - роден е Charly Thomas, тенор и шеф на Drifters.
  • 1946 - роден е Bill Kreutzmann, тапанист на Grateful Dead.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје