Емисии


Spinnin Session

Петок од 21:00 до 22:00
Музички времеплов
  • 2002 - Celine Dion го добива петтиот британски бр.1 албум 'A New Day Has Come'.
  • 1967 - Jimi Hendrix ја пали гитарата во живо на сцена додека настапува во Лондон.
  • 1984 - USА No.1 Kenny Loggins 'Footloose'
  • 1976 - UK No.1 Brotherhood Of Man 'Save Your Kisses For Me'
  • 1962 - USА No.1 Connie Francis 'Don't Break The Heart That Loves You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје