Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1980 - Во Чикаго се одржува премиера на филмот Blues Brothers со John Belushi и Dan Aykroyd во главните улоги.
  • 1967 - Во Калифорнија се одржува фестивалот 'Summer of Love' од кој приходите одат во добротворни цели. Сите што свират, од The Who до Jimi Hendrix и Janis Joplin, се согласуваат да настапат бесплатно.
  • 1990 - USА No.1 Roxette 'It Must Have Been Love'
  • 1942 - Роден е Edward Levert од The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1977 - UK No.1 Kenny Rogers 'Lucille'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје