Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1981 - Bruce Springsteen и E Street Band ја започнуваат првата европска турнеја.
  • 1937 - роден е Charly Thomas, тенор и шеф на Drifters.
  • 1946 - роден е Bill Kreutzmann, тапанист на Grateful Dead.
  • 1997 - Liam Gallagher од Oasis се жени со актерката Patsy Kensit.
  • 1949 - роден е John Oates од Hall and Oates.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје