Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1942 - Роден е Edward Levert од The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1982 - Умира гитаристот на Pretenders, James Honeyman-Scott откако претходно му беше констатирана зависност од кокаин и хероин.
  • 1994 - Со концертот во Франција, Oasis го имаат првиот настап надвор од В.Британија.
  • 1967 - Во Калифорнија се одржува фестивалот 'Summer of Love' од кој приходите одат во добротворни цели. Сите што свират, од The Who до Jimi Hendrix и Janis Joplin, се согласуваат да настапат бесплатно.
  • 1977 - UK No.1 Kenny Rogers 'Lucille'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје