3. Биба Додева - Скопје


Музички времеплов
  • 1962 - Don Everly колапсира на пробата за концерт во Лондон на Everly Brothers. Вратен е во САД на соодветен треман, а Phil Everly ја продолжува турнејата соло.
  • 1979 - Во В.Британија објавени се две албумски топ листи, поради промените во начинот на компилирање.
  • 1941 - Роден е Paul Simon, дел од Simon & Garfunkel и соло изведувач. 'You Can Call Me Al'
  • 2001 - 29-годишен човек е уапсен под сомнение дека и испраќал заканувачки пораки на Mel C, некогашна членка на Spice Girls. Писмата биле сексуално експлицитни, а вклучувале и смрни закани.
  • 1965 - Во студио во Лондон The Who ја снимаат 'My Generation'. Како сингл ќе дојде до второто место на брит. листа.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје