Емисии


Мак Топ 5

Секоја недела Ива и Мартин ви презентираат квалитетна македонска музика, како и Мак Топ 5 листата на најдобрите 5 актуелни македонски песни. Најпознатите македонски изведувачи им се редовни гости кои имаат уникатна можност да промовираат нови песни и да зборуваат за нивната музичка кариера.
Водители: Мартин & Ива
Термин: недела од 16 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1946 - роден е Bill Kreutzmann, тапанист на Grateful Dead.
  • 1937 - роден е Charly Thomas, тенор и шеф на Drifters.
  • 1975 - гитаристот Richie Blackmore ги напушта Deep Purple.
  • 1997 - Liam Gallagher од Oasis се жени со актерката Patsy Kensit.
  • 1915 - родена е блуз пеачката Billie Holiday.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје