Мак Топ 5 09.09.2018


1
Намини ноќва
Панче Касапски
3 | 3 Недели во листата
12
2
Еуфорија
Александра Јанева + Наташа Малинкова
1 | 4 Недели во листата
26
3
Ти си моја победа
Симона Поповска
2 | 2 Недели во листата
0
4
Ко да нема утре ден
Магдалена Цветкоска Ена
| 1 Недела во листата
6
5
Летна тајна
Перо Пандиловски
2 | 4 Недели во листата
8
Музички времеплов
  • 1973 - На пат за настап во Луизијана загинува пејачот и текстописец Jim Croce заедно со уште 5-мина сопатници, откако авионот со кој летале удира во дрво. I've Got A Name
  • 1972 - Втор пат за 4 недели Paul и Linda McCartney се уапсени за поседување канабис, сега на нивната шкотска фарма.
  • 1945 - Роден е Sweet Pea Atkinson од Was Not Was. 'Walk The Dinosaur'
  • 1959 - Родена е Alannah Currie, вокалистката на Thompson Twins. 'Hold Me Now'
  • 1975 - Со настапот во шоуто 'Saturday Night Variety Show', Bay City Rollers за првпат се појавуваат на американска ТВ.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје