Хит Парада 19.08.2017


1
Believer
Imagine Dragons
2 | 3 Недели во листата
5
2
Wish I Knew You
The Revivalists
3 | 3 Недели во листата
0
3
Wild Thoughts
DJ Khaled feat Rihanna & Bryson Tiller
2 | 8 Недели во листата
1
4
Caught Their Eyes
Jay Z & Frank Ocean
2 | 5 Недели во листата
0
5
Young Dumb & Broke
Khalid
1 | 3 Недели во листата
3
6
Subeme La Radio
Enrique & Sean Paul
4 | 2 Недели во листата
0
7
Viento
Gianluca Vacchi
2 | 2 Недели во листата
0
8
Back To You
Louis Tomlinson (feat. Bebe Rexha & Digital Farm Animals)
11 | 2 Недели во листата
5
9
Rain
The Script
| 1 Недела во листата
1
10
What About Us
Pink
| 1 Недела во листата
5
11
Don't Matter Now
George Ezra
7 | 7 Недели во листата
0
12
As You Are
Rag n Bone Man
10 | 2 Недели во листата
0
13
Feels
Calvin Harris feat Pharrell Williams, Katy Perry & Big Sean
5 | 8 Недели во листата
0
14
Thunder
Imagine Dragons
1 | 12 Недели во листата
0
15
Her Life (Antdot Remix)
Two Feet
8 | 6 Недели во листата
0
16
Tuesday
Burak Yeter ft Danelle Sandoval
5 | 8 Недели во листата
1
17
Round Around
Zouzoul Ectric
4 | 9 Недели во листата
0
18
Strip That Down
Liam Payne feat Quavo
2 | 4 Недели во листата
0
19
Either Way
Snakehips & Anne-Marie feat. Joey Badass
| 1 Недела во листата
0
20
Follow you
Twocolors
8 | 6 Недели во листата
0
21
New Rules
Dua Lipa
| 1 Недела во листата
7
22
Get Low
Zedd & Liam Payne
4 | 5 Недели во листата
0
23
Miss You
James Hersey
9 | 7 Недели во листата
0
24
Pretty Girl
Maggie Lindemann
7 | 4 Недели во листата
2
25
Signs
Drake
4 | 6 Недели во листата
0
26
Kings And Queens Of Summer
Matstubs
6 | 10 Недели во листата
0
27
2U
David Guetta feat Justin Bieber
3 | 9 Недели во листата
3
28
OK
Robin Schulz feat. James Blunt
5 | 7 Недели во листата
0
29
Sunny Days
Armin Van Buuren feat. Josh Cumbee
4 | 7 Недели во листата
0
30
Still Miss You (Mr. DJ Monj Remix)
Da Buzz
2 | 5 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1997 - BBC TV го прикажува документарецот 'Oasis; Right Here Right Now', во кој членовите зборуваат за претходната година исполнета со многу лоши моменти, а изведуваат и три нови песни.
  • 1924 - Роден е американскиот кантри пејач Jim Reeves, прв кантри пејач што успева да се пробие и на поп пазарот.
  • 2000 - Nelly започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Country Grammar'.
  • 1948 - Роден е Robert Plant од Led Zeppelin и соло ѕвезда.
  • 1983 - Компилацијата '18 Greatest Hits' на Michael Jackson & The Jackson Five започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје