Мак Топ 5 19.05.2019


1
Се одбирам себе
Александра Јанева
2 | 3 Недели во листата
0
2
Одведи ме
Sound Check
1 | 3 Недели во листата
4
3
Спомени
Горан Папаз и Танче Гроздановски
1 | 4 Недели во листата
1
4
Да не е млако
Meto Di Flash
1 | 2 Недели во листата
0
5
Пробај да ми бидеш
Дупер
| 1 Недела во листата
0
Музички времеплов
  • 1983 - USА No.1 David Bowie 'Let's Dance'
  • 1977 - US No.1 Stevie Wonder 'Sir Duke' (песна посветена на Duke Ellington)
  • 2000 - Whitney Houston започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Greatest Hits'.
  • 1955 - Роден е Stan Lynch, тапанист во бендот на Tom Petty, Heartbreakers.
  • 1963 - Роден е Tim Lever од Dead Or Alive (1985 UK No.1 'You Spin Me Round (Like A Record').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје