Галерии

Музички времеплов
  • 1957 - Роден е Hans Holzl, попознат како Falco.
  • 1996 - Членот на Pulp, Jarvis Cocker, уапсен е зашто ги нападнал децата што настапувале со Michael Jackson на Brit Awards. Подоцна сите обвиненија ќе бидат отфрлени.
  • 1966 - UЅА No.1 Lou Christie 'Lighnin' Strikes'
  • 1994 - UЅА No.1 John Michael Montgomery 'Kickin' It Up'
  • 1983 - UK No.1 Kajagoogoo 'Too Shy'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје