Емисии


Флешбек

Можност да се присетите на старите добри хитови. Двочасовно дружење со музиката од 70-те, 80-те, 90-те во избор на Баже
Водител: Баже
Термин: сабота од 20 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1996 - Членот на Pulp, Jarvis Cocker, уапсен е зашто ги нападнал децата што настапувале со Michael Jackson на Brit Awards. Подоцна сите обвиненија ќе бидат отфрлени.
  • 1957 - UK No.1 Tab Hunter 'Young Love'
  • 2000 - UЅА No.1 Savage Garden 'I Knew I Loved You'
  • 1977 - UK No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • 1994 - UK No.1 Mariah Carey 'Without You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје