Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1995 - Roxette стануваат првите западни музичари по George Michael, кои настапуваат во Пекинг. Пред нив George Michael настапил во 1984 година на Кинеската Нова Година.
  • 1977 - UK No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • 1994 - UЅА No.1 John Michael Montgomery 'Kickin' It Up'
  • 1924 - Роден е актерот и пејач Lee Marvin (UK 1970 UK No.1 ‘Wand’rin Star’)
  • 1983 - UЅА No.1 Patti Austin & James Ingram 'Baby Come To Me'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје